• Ana Sayfa
  • Haber
  • “Bizi Gözetlemeyi Bırakın” koalisyonu NSA politikalarına karşı sokağa iniyor

“Bizi Gözetlemeyi Bırakın” koalisyonu NSA politikalarına karşı sokağa iniyor


NSA muhbiri Edward Snowden ile yakın iletişimde olan “Bizi Gözetlemeyi Bırakın” (i.e. Stop Watching Us) koalisyonu, 26 Ekim 2013 (Cumartes) günü Amerika saatiyle 12:00’da Washington’da toplanıyor. Kongre üyesi Justin Amash, eski NSA yöneticisi ve muhbiri Thomas Drake gibi tanınmış isimlerin de katılacağı yürüyüşte NSA politikalarının şiddetli bir biçimde protesto edilmesi planlanıyor. Koalisyonun resmi internet sitesinde yürüyüşle ilgili “Yarım milyon dilekçeyi Kongre üyelerine iletip, onlara bizim için çalıştıklarını ve toplu gözetim programlarına daha fazla müsamaha göstermeyeceğimizi hatırlatacağız.” ifadelerine yer verildi.

Haziran 2013 tarihinde kurulan ve yüzden fazla örgütü içerisinde barındıran Bizi Gözetlemeyi Bırakın Koalisyonu, ABD Kongresi’nden gözetim programları hakkında soruşturma başlatılmasını ve bu konuda gerekli reformların yapılmasını istemişti. Koalisyona üye örgütler içerisinde Electronic Frontier Foundation, Mozilla, Free Press, Freedom Works gibi tanınmış örgütler de bulunuyor.

Koalisyonun geçtiğimiz günlerde yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilir, resmi internet sitesini ziyaret ederek hareket ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

[youtube link=”http://www.youtube.com/watch?v=aGmiw_rrNxk” width=”590″ height=”315″]

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest