• Ana Sayfa
  • Haber
  • Silk Road davasında 3 kişi daha iddianameye dahil edildi

Silk Road davasında 3 kişi daha iddianameye dahil edildi


Savcılar tarafından çevrimiçi kara pazar yeri olarak tanımlanan ve uyuşturucu, silah ve diğer yasa dışı malların satışının yapıldığı Silk Road (İpek Yolu) internet sitesi davası kapsamında 3 kişi daha iddianameye dahil edildi. Bunların birinin sitenin genel moderatörlerinden biri olduğu, diğer ikisinin ise site yöneticisi olarak çalıştığı öne sürülüyor.

[styled_box title=”Editör Notu” class=”sb_gray”]

The Onion Router (TOR) yönlendirme sistemi ile gizlenen internet sitelerinden biri olan Silk Road, internet ortamının en büyük kara marketi olarak tanınıyor. Siteye sadece TOR ile erişilebilirken, yine TOR sayesinde kullanıcıların da tam anonimliği sağlanıyor. Markette elektronik para birimi Bitcoin’in kullanılıyor olması ile her yönden güvenli bir kara market ortaya çıkıyor. “yasa dışı satışların Amazon’u” şeklinde de anılan site, 2 Ekim 2013 tarihinde FBI tarafından uzun süren bir takibin sonunda kapatılmış, sitenin kurucusu olduğu iddia edilen Ross William Ulbricht tutuklanmıştı. [/styled_box]

» Haber Kaynağı: The New York Times (İngilizce)

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest