Vagus.tv’ye erişim engeli devam ediyor


Gazeteci Serdar Akinan’ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı “vagus.tv”ye, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından koruma tedbiri uygulanması gerekçesi ile erişim engellenmişti.

Gelişmeleri twitter hesabı üzerinden aktaran Akinan, ilgili savcının “Benim Vagus’la ilgili bir kapatma talebim yok.” dediğini belirtti. Ayrıca Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda konuyla ilgili sorumlu Av. Osman Turan’ın Vagus’un avukatlarını TİB’e almadığını ve 72 saat geçmesine rağmen Vagus’un  engellenmesine gerekçe olan kararın, karar sayısını ve tarihini istemelerine rağmen bir muhataba ulaşamadıklarını sözlerine ekledi. Serdar Akinan, gelişmelere tepkisini twitter üzerinden şu şekilde dile getirdi:

SA_twitterSA_twitter_2Yürürlükte olan yasalara göre Cumhuriyet Başsavcısı böyle bir talepte bulunsa bile 24 saat içinde bunu mahkeme kararıyla onaylatması gerekiyor. Onaylatmadığı takdirde erişim engeli kalkıyor.

Vagus.tv’nin kapatılmasıyla ilgili herhangi bir mahkeme kararı yok. Bu nedenle vagus.tv hakkını arayabileceği bir muhatap da bulamıyor.

» Haber Kaynağı: cnnturk.com (Türkçe)

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest