• Ana Sayfa
  • Haber
  • 16 yaşındaki bilgisayar korsanı, Snapchat’in açığını buldu

16 yaşındaki bilgisayar korsanı, Snapchat’in açığını buldu


Son zamanların popüler uygulamalarından olan ve milyonlarca kullanıcıya hizmet veren Snapchat’in 4.6 milyon kullanıcısının, kullanıcı adı ve telefon numaralarının bir bilgisayar korsanı tarafından ele geçirildiği haberi şirkette bir güvenlik krizine neden olmuştu. Bu olayın ardından güvenlik sistemlerini gözden geçiren şirket yetkilileri,  güvenlik açıklarını kapatmaya çalışmıştı.

Ancak henüz 16 yaşında olan lise ikinci sınıf öğrencisi Graham Smith, Snapchat’in hala güvenli olmadığını göstermek için uygulamada yeni bir açık buldu ve şirketin üst düzey yöneticilerinden Bobby Murphy’nin telefon numarasına ulaştı. Bu numaraya Snapchat’in açığını bulduğuna dair bir mesaj atan Smith’in bu girişiminin ardından, Snapchat bir kez daha güvenlik sistemini gözden geçirerek  güvenlik açıklarını kapatmaya çalıştı.

Bloomberg TV’ye konuşan Graham Smith, alınan tüm bu önlemlerin hiçbir işe yaramadığını, Bobby Murphy’nin telefon numarasını aldıktan sonra şirketin açıkları kapattığını, ancak uygulamaya sızmanın ve kullanıcıların kişisel bilgilerine ulaşmanın hala mümkün olduğunu, sadece harcayacağı vakti uzatabileceğini söyledi. Smith ayrıca, bu işi hobi olarak yaptığını, herhangi bir çıkarının bulunmadığını da vurguladı.

» Haber Kaynağı: Hürriyet (Türkçe)

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest