• Ana Sayfa
  • Haber
  • Başbakan Erdoğan, internet düzenlemesini değerlendirdi

Başbakan Erdoğan, internet düzenlemesini değerlendirdi


Kamuoyundan ciddi tepkiler toplayan ve Cumhurbaşkanı Gül’e birçok sivil toplum kuruluşundan veto çağrısı gönderilmesine sebebiyet veren 5651 Sayılı Kanun üzerinde değişiklikler öngören torba yasa tasarısı hakkında Başbakan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan, partisinin grup toplantısında internet düzenlemesine de değinirken şu ifadeleri kullandı:

AK Parti kasetler yoluyla yıpratılmak isteniyor. Eğer buna boyun eğersek milletin emanetine hıyanet etmiş oluruz. Biz internet düzenlemesiyle kişilik haklarını mahremiyetin gizliliğini koruma altına alıyoruz. Bir ses kaydının engellenmesi 5 günü alıyordu arkadaşlar.

Şimdi yapılan ne? Biz diyoruz ki hemen TİB buna müdahale eder, mahkeme kararı verinceye kadar, kişilik hakları zaten zedeleniyor, itibar suikastı yapılıyordu. İşte burada TİB şikayetleri anında değerlendirecek, erişimi engelleyecek ve ardından mahkeme kararını bekleyecek. Hiç kimse fişlenmeyecek. İnternetteki verileri depolanmayacak. Özgürlüğü ihlal edilmeyecek. Biz göreve geldiğimizde Türkiye’de geniş bant internet abonesi sayısı 20 bindi. Şu anda ne? 34 milyonu aştı ya. 20 bin nerede 34 milyon nerede. İnternete karşı olan iktidar böyle bir imkanı hazırlar mı?

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest