• Ana Sayfa
  • Haber
  • Blog yazarlarından “İnternet Özgürdür” manifestosu

Blog yazarlarından “İnternet Özgürdür” manifestosu


5651 sayılı internet yasasındaki değişikliklerin yürürlüğe girmesinden sonra da yasaya gelen tepkiler dinmiyor. Son olarak İnsan Kaynakları Blog Yazarları, “İnternet Özgürdür” hareketini başlatarak, sansür karşıtı manifesto yayınladı. www.internetozgurdur.com adresi üzerinden yayın yapan hareketin manifestosunu aşağıdan okuyabilirsiniz:

[styled_box title=”İnternet Özgürdür Manifestosu” class=”sb_gray”]

İnternet, birbirimize akıllarımızla dokunduğumuz ortak alanımız.

 21. yüzyılın işbirlikçi, yenilikçi, hızla gelişen dünyasında Türkiye’nin insan temel hak ve özgürlüklerinin kullanımında adım adım geriye gitmekte olduğunu görmek biz İnsan Kaynakları Bloggerlarını şiddetle endişelendirmektedir.

Gerek Anayasamız, gerekse uluslararası normlara aykırı içeriğe sahip olan İnternet Yasası’na karşı tek nefes olup “Hayır” diyoruz. Ortak alanımıza devlet eliyle yapılacak insan hak ve özgürlüklerini kısıtlayıcı her türlü müdahaleye #karşıyız.

İnterneti kullanma konusunda yeni nesillerin vizyonuna sahip olmak, birbirimize güvenmek, geleceğe dijital dünyanın faydalarına sarılarak özgür şekilde ilerlemek arzumuzun sonuna kadar arkasında duracağız.

İnsan Kaynakları Bloggerları

#karşıyız

#internetcensorshipinturkey

[/styled_box]

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

2 Yorum

Menü

Pin It on Pinterest