• Ana Sayfa
  • Haber
  • Cumhurbaşkanı Gül, yeni torba kanundaki internet yasa değişiklikleri üzerine konuştu

Cumhurbaşkanı Gül, yeni torba kanundaki internet yasa değişiklikleri üzerine konuştu


5651 Sayılı Kanun’da öngörülen değişiklikleri onaylamadan önce problemli iki nokta olduğunu belirten ve bunların düzeltileceği sözünü aldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni torba kanun hakkında konuştu.

Hürriyet’in haberine göre, dün bir grup gazeteciyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı, Twitter hesabında belirttiği iki problemli konuyu TİB’in trafik bilgilerini elde etme imkanının içerik sağlayıcılarla genişletilmesi ve TİB başkanının bir sayfayı resen kapatması üzerine itiraz edecek şahısların mahkemeye başvurması gereği olarak tanımlarken şu ifadelerde bulundu:

Ben bugüne dek altı yasayı veto ettim. Süleyman Bey 14 yasayı veto etmiş. Sayın Sezer daha çok veto etmiş. Benim şöyle bir imkânım var. İlk Ak Parti hükümetini ben kurdum. Benim bu ilişkim Meclis’te birçok yasayı daha önüme gelmeden düzelttirme imkânını veriyor. Ben bunu çok kullandım sizin bilmediğiniz, farkında olmadığınız birçok yasada. Burada önemli olan şey, doğru olan bir şey çıkarmak.

Cumhurbaşkanı ayrıca “Ve neticede Plan Bütçe Komisyonu’nda bu maddeler benim istediğim, önerdiğim şekilde değiştirildi.” ifadesini kullanarak, kendisinin internet kanunuyla ilgili tatmin olduğunu ve bu öngörülen değişikliğin kanunu olması gerektiği hale getireceğine inandığını belirtti.

» Haber Kaynağı: Hürriyet (Türkçe)

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest