• Ana Sayfa
  • Haber
  • TÜSİAD’tan Cumhurbaşkanı’na internet kanunu ile ilgili mektup

TÜSİAD’tan Cumhurbaşkanı’na internet kanunu ile ilgili mektup


Görsel: Flickr/Eric Constantineau

5651 Sayılı Kanun’da gerçekleştirilmesi planlanan değişikliklerin Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilmesinin ardından kamuoyundan gelen tepkiler dinmiyor. Daha önce de kanun değişikliği ile ilgili bir basın açıklaması yayınlayan Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), bugün itibariyle de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bir mektup gönderdi.

Duyuru sayfasında şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyunda ciddi tepkilere yol açan düzenleme ile ilgili olarak sivil toplum örgütleri, bilişim hukuku uzmanları ve ilgili diğer kesimlerce yapılan eleştiri ve öneriler maalesef dikkat alınmamıştır. Söz konusu düzenlemenin olumlu yönde hiçbir değişiklik yapılmadan TBMM Genel Kurulunda kabul edilmiş olması, hem katılımcı demokrasinin işleyişi hem de düzenlemenin doğurabileceği sakıncaların önlenmesi açısından beklentileri boşa çıkarmıştır.”

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz tarafından kaleme alınan mektupta değişikliklerin doğuracağı risklerden bahsedilirken, Cumhurbaşkanından da gereğini yapması talep ediliyor.

Mektubun tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest