• Ana Sayfa
  • Haber
  • Yolsuzluk iddiası ile ilgili haberlere BTK ve TİB imzalı tebligat

Yolsuzluk iddiası ile ilgili haberlere BTK ve TİB imzalı tebligat


Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) T24 ve Sendika.org sitelerine, yolsuzluk iddiasıyla ilgili CHP’nin soru önergesi haberi ve ikinci dalga yolsuzluk operasyonunda göz altına alınan isimlere yer verilen haber gibi içeriklerin kaldırılması için tebligat gönderdi.

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi kararı gerekçe gösterilerek, BTK ve TİB tarafından gönderilen tebligatta, T24′deki “CHP’li Oran’dan Erdoğan’a: Sabah ve ATV için satın alma talimatı verdiniz mi?” başlıklı içeriğin çıkarılması ya da Türkiye’den erişiminin engellenmesi isteniyor.

Bahsi geçen “içeriğin çıkarılması ya da söz konusu içeriğin Türkiye’den erişiminin engellenmesi” talebinin iletildiği tebligatın tamamı şöyle:

Sayın Yetkili,
Bilindiği üzere, 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı  “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun”  23/05/2007 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Türkiye’de İnternet içerik düzenlemeleri konusunda yetkili kamu kurumudur.
Başkanlığımıza aşağıda yer verilen alan adı/ URL adresleri ile ilgili mahkeme kararı gönderilmiştir.
Mahkeme kararına konu içeriğin çıkarılması ya da Türkiye’den erişiminin engellenmesi gerekmektedir.
Gereğinin derhal yapılmasını rica ederim. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı

İlgili URL: http://t24.com.tr/haber/chpli-orandan-erdogana-sabah-ve-atv-icin-satin-alma-talimati-verdiniz-mi/247740
İlgili alan adı: t24.com.tr
Mahkeme Adı: İstanbul 2.Asliye CM
Mahkeme Karar No: 2014/55
Karar Tarihi : 2014-01-23 00:00:00.0

Diğer yandan TİB ve BTK yukarıdaki tebligata konu olan içeriğe benzer bir içerik nedeniyle Sendika.org’a da tebligat gönderdi. Yine İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi kararının gerekçe gösterildiği bu tebligatta da ikinci dalga yolsuzluk operasyonunda göz altına alınan isimlere yer verilen haberin yayından kaldırılması istendi.

» Haber Kaynağı: sosyalmedya.co (Türkçe)

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest