• Ana Sayfa
  • Haber
  • Başbakan Erdoğan’dan çelişkili ‘YouTube ve Facebook’ açıklaması

Başbakan Erdoğan’dan çelişkili ‘YouTube ve Facebook’ açıklaması


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğmiz günlerde bir canlı yayında yaptığı “Biz bu milleti YouTube’a, Facebook’a yedirmeyiz. Atılması gereken adım neyse biz bu adımı en kesin hatlarla atacağız. Kapatılmaları dahil.” açıklamasına ulusal ve uluslararası basında geniş yer verilmiş, sosyal medyada da, Erdoğan’ın bu açıklamaları ciddi tepki toplamıştı.

Başbakan Erdoğan’ın YouTube ve Facebook’un kapatılması ile ilgili açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Gül, bu sitelerin kapatılamayacağını belirtmişti.

Başbakan bugün de gazetecilerin sorularına verdiği “Facebook, YouTube ulusal güvenliği tehdit eder mahiyet arz etmeye başladı. Batı’da böyle durumlarda uyarı yapılıyor ve yayınlar kesiliyor. Bizde bunlar yayınlarını din adına devam ettiriyor. Yasal, anayasal suçlar işliyorlar. Montaj, dublaj yapıyorlar. Buna bir çerçeve bulmak lazım. RTÜK bir hazırlık yapıyor. Ama ben komple bir kapatmadan söz etmedim. Ama tamamen kapatma gibi bir şey söz konusu olamaz.” yanıtıyla geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamanın aksi bir duruş sergileyerek YouTube ve Facebook için tamamen kapatmanın söz konusu olmadığını ifade etti.

» Haber Kaynağı: sosyalmedya.co (Türkçe)

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest