• Ana Sayfa
  • Haber
  • Apple ve Samsung arasındaki patent savaşının son ayağında jüri kararını açıkladı

Apple ve Samsung arasındaki patent savaşının son ayağında jüri kararını açıkladı


Hatırlanacağı üzere 2012 yılında Apple’ın açık galibiyetiyle sonuçlanan patent davasının sonucunda Samsung, Apple’a 930 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Mobil aygıtlar dünyasının devi iki şirket arasında meydana gelen yeni patent uyuşmazlığı da mahkemeye taşınmış ve Apple, toplam 2 milyar dolarlık tazminat talebinde bulunurken Samsung 6,2 milyon dolar talep etmiş ve Apple’ın iddia ettiği tüm patentlerini ihlal etmiş olsa dahi ödemesi gereken miktarın 38,4 milyon dolar olduğu savunmasını yapmıştı.

Geçtiğimiz Salı günü kapanış argümanlarının sunulduğu davada, jüri kararını açıkladı. Kararda her iki şirketin de birbirinin patentlerini ihlal ettiğine yer verilirken, kararlaştırılan tazminat miktarlarına bakıldığında Apple’ın yeni bir galibiyet elde ettiği söylenebilir. Zira Samsung’un ödemesi gereken tazminat miktarı 119,6 milyon dolar olarak belirlenmişken Apple’ın ödemesi gereken miktar 158.400 dolar.

» Haber Kaynağı: CNet News (İngilizce)

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest