• Ana Sayfa
  • Haber
  • BTK Başkanı Acarer: “Şu ana kadarki geldiğimiz nokta itibarıyla iyi durumdayız”

BTK Başkanı Acarer: “Şu ana kadarki geldiğimiz nokta itibarıyla iyi durumdayız”


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, Twitter yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucunda, mahkeme kararlarının yarıdan fazlasının olumlu şekilde sonuçlandığını belirterek, “Şu ana kadarki geldiğimiz nokta itibarıyla iyi durumdayız. İnşallah Youtube’la da sorun kısa sürede çözülür diye ümit ediyorum”  açıklamasında bulundu.

Konunun aslen Türkiye’de alınmış mahkeme kararlarının gereğinin yerine getirilmesi olduğunu belirterek gazetecilerin sorularını yanıtlayan Acarer, sözlerine şu şekilde devam etti:

Siz mahkeme kararını alıyorsunuz ama mahkeme kararı uygulanamıyor. İçerik Türkiye’de olsa içeriği barındıran doğal olarak onu uygular. Zaten o zaman ne TİB’e gerek kalır ne BTK’ya gerek kalır, zaten direkt mahkeme kararı uygulanır. Alınan mahkeme kararları uygulanmayınca da mağduriyetler devam ediyor.

Twitter ile gerçekleştirilen görüşmelerden olumlu sonuçlar alındığını belirten Acarer, aynı sonuçları YouTube için de elde etmeyi umduklarını belirtti:

Bu konuda ilerlemeler de oldu. Mahkeme kararlarının yarıdan fazlası olumlu bir şekilde sonuçlandı. Bu, çok önemli bir şey. Keşke tamamı olsa da bu sorun kendiliğinden kalksa. YouTube’da da benzer sorunlar var. İnşallah orada da ilerleme temin ederiz’ diye ümit ediyorum.

» Haber Kaynağı: Hürriyet (Türkçe)

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest