• Ana Sayfa
  • Haber
  • Google’ın sosyal paylaşım platformu Google+ idari kararla erişime kapatıldı

Google’ın sosyal paylaşım platformu Google+ idari kararla erişime kapatıldı


Google’ın sosyal ağı Google Plus, TİB’in idari tedbir kararıyla erişime kapatıldı. Hürriyet’in haberine göre, 10 Haziran 2014 tarihi itibariyle geçerli olan tedbir kararı an itibariyle bizim TİB EEKB sayfasında plus.google.com adına gönderdiğimiz sorgularda görülmüyor. Ancak birçok kullanıcı bugün itibariyle siteye erişemediğini bildiriyor.

Google cephesinden henüz bir açıklama gelmezken, şirketin kendi bünyesinde bulunan YouTube’un kapatılmasında izlediği yola benzer bir hukuki süreç başlatması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere Twitter ve YouTube’a tümden uygulanan erişim engellerinin ardından şirket avukatları yerel mahkemeler düzeyinde bir sonuç alamamış, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvurular sayesinde erişim engelleri Yüksek Mahkemenin kararlarıyla kaldırılmıştı.

Türkiye’de kullanıcı sayısı oldukça sınırlı bir sosyal ağ olan Google Plus’a neden idari tedbir kararı uygulandığı merak konusu.

» Haber Kaynağı: Hürriyet (Türkçe)

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest