• Ana Sayfa
  • Haber
  • Yedi milyon Dropbox kullanıcısının hesabı ele geçirildi

Yedi milyon Dropbox kullanıcısının hesabı ele geçirildi


Hackerlar, Snapchat ve iCloud gibi internet servislerinden sonra bu kez Dropbox’u hedef aldılar. Pastebin’de yayınlanan bir gönderiye göre, 6.937.081 Dropbox hesabı ele geçirildi. Gönderinin altında 400 Dropbox kullanıcısının e-posta adresi ve şifresi yer alırken, gönderinin başında, kendilerine daha fazla bağış yapıldığında daha çok sayıda kullanıcı adı ve şifreyi yayınlayacaklarına dair şöyle bir bildiri yer alıyor:

DAHA FAZLA BITCOIN = DAHA FAZLA DROPBOX HESABI PAYLAŞIMI

Daha fazla BTC bağışlandıkça, daha fazla pastebin gönderisi yer alacaktır.

Bunları bulmak için, basit bir şekilde “DROPBOX HACKED” kelimelerini arayın.

Böylece yayınlanan yeni gönderileri görebilirsiniz.
Gönderide hesapların nasıl ele geçirildiğine dair bir bilgiye yer verilmezken, Dropbox yetkilileri medyada kendileri hakkında söylenen iddialara cevap vermekte gecikmedi:
Dropbox hacklenmedi. Bahsedilen kullanıcı adları ve parolalar ne yazık ki diğer servislerden çalındı ve bu Dropbox hesaplarıyla oturum açmak için kullanılmaya çalışıldı. Dropbox olarak bu saldırıları önceden fark ederek gönderide paylaşılan şifreleri bir süreliğine dondurduk. Gönderide paylaşılmayan fakat ele geçirilen diğer şifreler de donduruldu.
Dropbox yetkilileri ayrıca, birkaç ay önce ilgili hesaplara erişim için şüpheli hareketler olduğunu fark ederek bu hesaplarda parola sıfırlama işlemi gerçekleştirdiğini belirtti.
» Haber Kaynağı: TheNextWeb (İngilizce)
» Görsel: Flickr/ilamont 

Statjus

Statjus, bilişim hukuku alanına akademik anlamda katkı sağlamayı amaçlayan ve kullanıcılarına bu alanda içerik sunan bir internet platformudur.

Diğer yazıları için tıklayın:

Menü

Pin It on Pinterest